Bioenergetika

Autorius: Jonas Jukonis

APIE BIOENERGETIKĄ   |   STRAIPSNIAI   |   KONTAKTAI

 

Buitinė bioenergetika

 

Retas iš mūsų pagalvoja apie tai, kad kiekvienas daiktas su kuriuo mes susiduriame buityje, turi savitas energetines charakteristikas kurios veikia aplinką , tame tarpe ir mus. Suprasdami kad toks tarpusavio poveikis yra, žinodami tų poveikių ypatumus, jūs galėsite papildomai harmonizuoti savo gyvenimą. Pradėkime nuo pagrindinių būsto elementų:

 

LANGAI

Langai yra  mus supančios aplinkos ir Visatos bioenergijos įėjimo ,,vartai“. Jie yra kiekviename kambaryje todėl labai svarbu kad jie padėtų bioenergetikai patekti į būstą. Labai svarbi langų forma, nes ji turi didelę įtaką patekančiai energijai. Labai geri kvadratiniai ar beveik kvadratiniai langai. Per juos iš išorės į būstą patenka maksimalūs  bioenergetiniai srautai. Per aukštus siaurus langus jos patenka ženkliai mažiau.

Energetiniai srautai mėgsta apvalius, aštuonkampius ir langus su viršutine apvalia arka. Gotikinio tipo langai, kurie viršuje sueina į vieną tašką, gali turėti net naikinamą poveikį energetiniams  srautams ir todėl jų reikia vengti. Senas namas ar būstas turi savitą energetiką, kaip ir jo senos medinės ar plytinės konstrukcijos. Todėl nepatartina keisti langus naujais, o tik paremontuoti senus jų rėmus, paliekant juos tiksliai tokiais pačiais kokie buvo. Langai savo viršutine dalimi  turi būti akių lygyje arba aukščiau. Jie turi būti visada švarūs, o menkiausi jų pažeidimai, pvz. sumušti stiklai, staigiai šalinami.

 

DURYS

Visos durys energetiniu požiūriu svarbios. Eidami paeiliui į visas savo būsto patalpas atkeipkite dėmesį kaip patenkate per duris į kambarius ,nes energetiniai srautai į juos pateks taip pat kaip ir jūs.Ar jūs jas traukiate į save, norėdami patekti į kambarį, ar paprastai į vidų. Durys turi atsiverti į kambarių vidų.

Jei atverdami duris atsiremiate į lygią sieną ,tai to neturėtų būti, nes ji blokuos dalį bioenergetinių laukų. Įėjimas į kambarį neturi būti užstatytas baldais ,kurie trukdytų energijai patekti į kambarį. Durys turi būti proporcingos patalpoms. Jei to nėra, jas būtina energetiškai koreguoti. Durys visada turi būti švarios ,lengvai atsidarančios.

Didelę įtaka durų energetikai turi jų dizainas. Norėčiau išskirti tris jų dizaino elementus:

1 – spalva;
2 - įstiklinimas;
3 – apiforminimo stilius;

 

SIJOS

Stenkitės kad jūsų patalpose nebūtų atvirų sijų. Jos išsklaido bioenergetinius laukus.

 

PRIEŠKAMBARIS

Jis turi būti proporcingas įėjimo durims. Jei durys lyginant su prieškambariu per didelės - būtina energetinė korekcija. Prieškambaris ne vieta pasėdėti, pailsėti. Tai patalpa kuri turi užtikrinti maksimalų bioenergijos patekimą į butą. Prieškambaris negali būti užkrautas nereikalingais daiktais, nešvarus.

Jei prieškambaris mažas, tai prieš įėjimo duris pakabinkite veidrodį, jeigu didelis, pakabinkite veidrodį ant sienos statmenai įėjimo durims, jei ilgas ir siauras tuomet veidrodį kabinkite ant vienos iš ilgųjų sienų. Daugumas prieškambarių neturi langų. Todėl jį gerai apšvieskite. Jis turi būti šviesus, ryškus ir malonus.

 

VIRTUVĖ

Kuo harmoningesnė virtuvės aplinka ,tuo skanesnis ten pagaminamas maistas.Na o energetika virtuvėje būna ne visada gera, nes joje pas kiekvieną iš mūsų daug cheminių ir sintetinių medžiagų skleidžiančių kenksmingą mūsų sveikatai energetiką, kurių reikėtų iki minimumo atsisakyti.

Dažnai nekreipiame tinkamo dėmesio į tai, kad joje esantys prietaisai su skirtingomis energijų rūšimis dažnai būna vienas šalia kito /viryklė prie kriauklės, viryklė prie šaldytuvo/ kas iššaukia energetinę destrukciją. Todėl privalote tai įvertinti ir reikalui esant ją pakoreguoti. Labai svarbus geros bioenergetikos virtuvėje faktorius yra oras, kurį kvėpuodami mes įsisaviname daugiau nei 90% organizmui reikalingos gyvybinės energijos. Efektingam organizmo regeneravimui būtina reguliariai kvėpuoti geru , gaiviu oru. Japonijoje tuo tikslu net sukurti taip vadinami ,,deguonies barai”. O jūsų virtuvėje ar geras oras, ar gera ventiliacija ?Pasirūpinkite gera ventiliacija. Virtuvėje turi būti langai. Tiek dujinės, tiek elektrinės plytelės užteršia orą sudegindamos dulkes ir kitas medžiagas. Dujinio degiklio liepsna turi degti melsva ugnele.

Kitas virtuvėje sutinkamas svarbus mūsų gyvenimui elementas yra geriamas vanduo. Jis turi būti gyvas ir nelaikomas plastmasinėse talpose. Pastatykite vandenį plastmasinėje talpoje keletui valandų saulėje ir jūs pastebėsite tai, kaip jis keičia skonį. Sintetika išskiria į vandenį visą eilę sveikatai kenksmingų medžiagų.

Chloruotas vanduo suardo vitaminą E ir nors chloras išgaruoja, jis palieka susidariusiąsias negaruojančias toksines organines medžiagas.

Pasirūpinkite kad organizme nesusikauptų aliuminis / su juo susijusi Alzheimerio liga ir kiti nerviniai susirgimai/ naudojant aliuminus indus ir folgą.

Teflonas ir kitos nuo pridegimo saugančios medžiagos toksiškos, perkaitintos išskiria labai nuodingus garus.

Dar vienas virtuvės energetikos komponentas-ruošiamas joje maistas. Gal ir sunku patikėti, bet tai liečia net maisto pjaustymą. Tikriausiai, esate atkreipę dėmesį į tai kad atsikąstas obuolys turi visai kitą skonį nei atpjautas.

Lygus, švarus maisto pjūvis aštriu peiliu užkrauna maistą aiškia ir tikslia energija, o bukos ašmenys įneša į maistą kietą ir grubią energiją.

Skaniausius savo gyvenime pietus valgiau ne kokiame prabangiame restorane ,o vargingoje Kretos kalnų užkampio kaimo tavernoje. Tik vėliau supratau, kodėl ten buvo nepaprastai skanu: maistą gamino kaimiečiai, kuriems jis buvo jų gyvenimo tikslu. Gamino jį ne galvodami apie uždarbį ,o su meile ir dainomis kuriomis ,,užkrovė“ maistą.

,,Meilė ateina per skrandį“,-tvirtina senovinė patarlė. Kada mes geros nuotaikos, įsimylėję ar paprasčiausiai laimingi, tuomet mūsų gaminamas maistas įgauna geriausias savybes ir būna skaniausias.

Ar ruošti maistą skaudant galvai, sergant? Atsakymas vienareikšmis – nereikia ,nes tada į maistą patenka, priklausomai nuo dvasinės būklės, nervingumo ar net stresinė energija. Jei tai būna retkarčiais į tai galima nekreipti dėmesio. Tačiau kokios gali būti pasekmės tiems, kuriems reguliariai tenka valgyti tokį maistą? Daugumas valgyklų ir restoranų geriausiu atveju gamina tik ,,maisto užpildus“ o ne naudingą ir sveiką maistą.

Ar galite prisiminti kada paskutinį kartą apsilankę restorane jautėtės maloniai ir skaniai pavalgę?

Sekantis virtuvės monstras – mikrobanginė krosnelė. Pagaminti joje produktai būna su sugadinta ląsteline struktūra.

Tai ką mes valgome išsitraukę iš mikrobanginės krosnelės – energetinės šiukšlės.

Vienas makrobiotinės kulinarijos specialistas aprašė eksperimentą demonstruojantį įvairių kurų rūšių savybes.

Keturiuose puoduose esantis vanduo buvo užvirinamas keturiomis skirtingomis kuro rūšimis: malkomis, dujomis, elektra ir mikrobanginėje krosnelėje. Ataušinus vandenis jais buvo laistomi eksperimentui skirti augalai. Stipriausiai užaugo augalas laistomas ,,mediniu“ vandeniu, panašiai augo ir ,,dujiniu“ vandeniu laistyti augalai. Vanduo nuo elektrinės plytelės pagimdė susisukusius , išlinkusius ir silpnus augalus. Na o mikrobanginis vanduo- išsigimusius mutantus.

Šiuolaikinėje virtuvėje atsiranda vis daugiau techninių prietaisų, kurie didina neigiamą elektromagnetinių laukų poveikį.

Prietaisai ,betarpiškai besiliečiantys su maistu / mikseriai, virtuviniai kombaimai/ suteikia produktams grubias, aštrias, pjaunančias energetines savybes. Todėl nepatartina dažnai naudoti taip paruoštą maistą, nes vartodamas jį žmogus tampa neramiu, be energetinės pusiausvyros. Šį efektą galima dalinai kompensuoti, jei tokiam maistui prieš jį pateikiant leisite jam ,,nusiraminti“.

Maistą gaminkite lėtai ir taupiai – tai jam suteikia raminančias ir harmonizuojančias savybes.

Greitvirėje gamintas maistas duos daugiau koncentracijos.

Keptas ant keptuvės maistas stimuliuoja aktyvią energiją, o lengvas maistas sukuria dvasinį lengvumą.

Niekada nevalgykite greitai, streso būsenoje.

Trumpas gilus įkvėpimas /ar tikinčio žmogaus malda/ prieš valgį ir vidinis dėkingumas kad jį turime, aktyvizuoja organizmo virškinamąją sistemą ir padeda geriau asimiliuoti maisto gyvybinę bioenergiją. Gerai kramtydami maistą, mes betarpiškai įsisaviname bioenergetinius produktus. Kiekvienas maisto produktas turi individualią, nepakartojamą bioenergiją.

Idealus maisto produktas –vietinis, rajone kuriame gyvenate užaugintas, ekologinis produktas.

 

VALGOMASIS

Valgomojo pagrindinis akcentas – paveikslai kurie turi spinduliuoti džiaugsmą, nes liūdni ar nemalonūs motyvai gadins nuotaiką. Kiti valgomojo interjero elementai taip pat neturi iššaukti negatyvių emocijų. Tai gali būti senoviniai šeimyniniai baldai jei su jais susiję kokie tai pergyvenimai. Tokie baldai, nors būtų ir labai vertingi gali tapti pastoviais neigiamos –stresinės bioenergetikos šaltiniais. Jų reikia atsisakyti.

Geriausi stalai valgomajame apvalūs ir ovalinės formos. Geri kvadratinės ir stačiakampės formos stalai.

Trikampiai, asimetriniai ir su nupjautais kampais stalai energetiniu požiūriu blogi. Netinkami stalai su stikliniais paviršiais.

 

SVETAINĖ

Svetainėje svarbiausią dėmesį reikia skirti optimaliam minkštų baldų išdėstymui. Jie negali būti prieš duris. Negerai kada minkštasuolis bus svetainės viduryje. Labai kruopščiai rinkite dekoratyvinius elementus, labai svarbu kad jų energetika būtų teigiama. Kaip praktiškai galėjau įsitikinti, vienintelis kultinis daiktas - iš Afrikos atvežta vudu šamano figūrėlė buvo tapusi galingu neigiamos bioenergijos šaltiniu.

 

MIEGAMASIS

Tai svarbiausia buto patalpa, kurioje mes praleidžiame savo gyvenimo trečdalį .
Miegamasis turi būti ramiausioje buto dalyje, idealiu atveju antrame aukšte.
Spalvinė gama ir interjeras turi sukelti ramybę ir jaukumą.
Reikia vengti į lovą nukreiptų aštrių baldų briaunų.
Lova negali būti tarp durų ir lango.
Šviestuvas negali būti virš lovos.
Lovos galugalvyje ant sienos negalima kabinti bra.
Miegamajame neturi būti veidrodžių.
Lova turi būti energetiškai tinkamai orientuota.
Miegamajame negali būti TV, video – audio aparatūros, kompiuterio.

 

 

į viršų      visi straipsniai

 

TAIP PAT KVIEČIU APLANKYTI KITAS MANO SVETAINES:

RADIOSTEZIJA.LT - pagrindinė Jono Jukonio svetainė

BIOENERGETIKA.LT

BIOTRONIKA.LT

BIOLOKACIJA.LT

BIORITMIKA.LT

GEOTRONIKA.LT

RADIONIKA.LT

AJUVERDA.LT

 
   
 

© 2007 - 2021 Jonas Jukonis. Kopijuoti be autoriaus sutikimo griežtai draudžiama.

Powered by: WebProBox